מאז ומתמיד העיסוק ביופי וטיפוח זכה להתייחסות דו משמעית, מצד אחד יש הטוענים שההתמקדות בחיצוניות היא רדודה וחסרת ערך ומצד שני נשים רבות מציינות שהן נעזרות באיפור כדי לחוות ביטחון ולשפר את הדימוי העצמי שלהן. הנה כמה סיבות שיגמרו לכן לחשוב אחרת על שגרת האיפור היומית.

עם איפור את מצליחה יותר ומשדרת לעולם שהכל בשליטה

הנה עובדה מעניינת, מחקרים רבים מראים שנשים מתאפרות עבור עצמן. לא עבור בני הזוג שלהן וגם לא עבור הנשים האחרות בסביבת העבודה או הלימודים אלא רק עבור עצמן. הן עושות זאת כי הן רוצות להרגיש טוב יותר ולחוש בשליטה. האיפור אף מסייע לאותן נשים להשתלב בחברה והוא אינו שונה מבחירת הביגוד שתואמת את אמות המידה המקובלות. עוד נמצא כי נשים המציגות עור פנים אחיד ומטופח, משדרות לסביבה מסר של הערכה עצמית ועוצמה.

זמן האיכות היומי שלך עם עצמך

"נשים שולטות בעולם" שרה הזמרת האמריקאית ביונסה נואלס, הן מנהלות משק בית, אחראיות על לוח הזמנים של המשפחה, עובדות ומטפחות קריירה, לומדות ומעשירות עצמן בתחומי ידע שונים ונמצאות בנתינה אינסופית שלפעמים מרחיקה אותן מעצמן או דוחקת את זמנן הפרטי. לעיתים חמש עד עשר דקות בבוקר זה בדיוק מה שאנו צריכות כדי לקבל את הפרטיות והאינטימיות שלנו עם עצמנו בלבד. האיפור משמש כאמצעי להענקת תשומת לב  ובכוחו לרומם את הרגשתנו. וגם כדי להזכיר שלמרות התפקידים הרבים שיש לנו, עדיין נותר מקום השמור לנו בלבד.

צבעים משפרים את מצב הרוח

בכוחם של צבעים לרומם את מצב הרוח ואת הביטחון העצמי. כאשר אנו עומדות בפני פגישה חשובה או ראיון עבודה מומלץ להיעזר בשפתון בגוון עז, זה לכשעצמו יסייע בהגברת הביטחון העצמי. לחילופין כדי להעצים רוגע ושקט נפשי, מומלץ להיעזר בגוונים טבעיים ובהירים כמו שפתון וסומק ורוד בלחיים ובשפתיים. שימוש בגוון צהוב ייסע לך לשדר לעצמך ולעולם תחושה של איזון ויציבות, תוכלי לשלב אותו בעדינות בצלליות העיניים.

בעידן הפוסט פמיניסטי, עדיין יש נשים שאינן חשות יפות מספיק

במחקר שנערך על ידי חברת הטיפוח "דאב" נמצא כי 71% מהנשים שדיווחו על ביטחון עצמי נמוך, העידו שאינן חשות יפות. זהו נתון עגום, שכן יופי הוא מושג רחב והתבטא מאז ומעולם בעיניי המתבונן. חוסר ביטחון עצמי אינו פוסח על אף אחת. אפילו בשיריה של אחת מהזמרות המצליחות ביותר בעולם – קייטי פרי היא שרה: "אני מרגישה מכוערת ללא איפור". לצערנו הרב, לחוסר ביטחון עצמי אין גבולות. אחת הדרכים להתמודד אתו היא מ"החוץ לפנים" על ידי מתן תשומת לב לפנים באמצעות איפור, הכרת הנקודות החזקות והיפות של הפנים וההבנה שניתן בקלות לטשטש את הפגמים המסייעת רבות בקבלת הרגשה טובה ונטיעת ניצנים ראשוניים של ביטחון.