אחד המקצועות הבולטים והפופולאריים ביותר בשנות האלפיים, הוא ללא ספק אימון אישי. לא מעט אנשים בוחרים ללמוד אותו ולהשתלב בו, לא מעט אנשים עושים הסבה מהמקצוע העיקרי והראשי שלהם בשביל להיות מאמנים אישיים. הם נעזרים בידע שהם רכשו במהלך השנים בתחום המקצועי שלהם, ומשלבים אותו בדרכים שונות בתוכניות אימון שהם מציעים ומספקים למתאמנים שלהם.

השאלה שרבים שואלים את עצמם היא, האם משתלם להירשם אל קורס מאמנים אישי, או שמא מוטב להיכנס אל התחום בצורה ישירה, חלקה, מבלי ללמוד אותו באופן מסודר ומקצועי. כמובן שהנחת היסוד היא, אם אנחנו רוצים להיות מאמנים אישיים ברמה מקצועית גבוהה, אז האופציות הן בין קורס מאמן אישי מסודר ומאורגן, קורס איכותי ורציני, לבין האופציה של שימוש בניסיון שעומד לרשותנו, אותו צברנו במהלך השנים.

במאמר זה אנחנו נבחן האם כדי לנסות ולהשתלב במסגרת של קורס אימון אישי ולמי זה יכול להתאים. צריך לומר, לא כל אחד בהכרח מתאים להיות מאמן באופן כללי, ולכן לפני שנרשמים ללימודים בתחום, צריך לברר עם עצמנו האם אנחנו בכלל מתאימים לכך, האם אנחנו רואים את העתיד שלנו במקצוע, ועד כמה באמת אנחנו יכולים להשתלב בו, כפי שאנו רוצים.

האם כדאי לי לנסות קורס אימון אישי

למי קורס אימון אישי יכול להתאים?

קורס מאמנים אישיים יכול להתאים, באופן טבעי, למי שרואה את עצמו נכנס למקצוע ומשתלב בו, מתוך כוונה לעסוק בו במשך שנים רבות. לשם כך, צריך לדעת האם אנחנו יכולים ומוכנים לעבוד עם אנשים ולעזור להם במצבים שונים. אנחנו צריכים לבדוק, האם יש בנו את הסבלנות לבנות תוכניות אימון מתאימות, לעבוד עם כל מתאמן בנפרד, להיות זמין ונגיש עבורו בכל עת אך גם לדעת לא להיות מעורבים נפשית בתהליך שהוא עובר.

קורס אימון אישי יכול להתאים למי שרוצה להתמחות ולהתמקצע בתחום, מתוך כוונה לייצר תהליך איכותי ורציני, בין אם זה אומר בעבודת האימון עצמה ובין אם זה אומר תוך ניסיון לשלב אלמנטים מקצועיים שונים. כלומר, דברים מתוך הקריירה המקצועית, מתוך כוונה לייחד את אופי האימון בצורה מסוימת ולא בהכרח להיות מאמן אישי כללי.

נקודה אחרונה, לפני שנרשמים לקורס אימון אישי צריך לברר עם עצמנו, האם אנחנו זמינים לכך מבחינת לוח זמנים, מבחינת השקעה הנדרשת, מבחינה כלכלית ומבחינות אחרות.

מדוע משתלם לעבור קורס אימון?

התשובה לכך פשוטה, במסגרת קורס אימון לומדים שיטות וטכניקות שמאפשרות להיות מאמנים טובים ומסודרים יותר. אפשר להיות מאמן אישי בלי קורס, אך אז מוותרים על הרבה מאוד כלים שניתן לקבל דרך הקורס.

מעבר לכך, הקורס מעניק לנו לא רק הכשרה אלא גם תעודה, שתעזור לנו לפתוח דלתות ולהשתלב בתחום בצורה הרבה יותר מהירה וקלה, בין אם באופן עצמאי ובין כשכירים.