לא מעט צעירים וצעירות, מעוניינים להשתלב בתחום של אימון אישר, קואצ'ינג. הם מזהים בעצמם תכונות ויכולות בעזרתן הם יכולים לעזור לאנשים במצבים שונים, בין אם זה באופן אישי ובין אם זה באופן משפחתי, קבוצתי ואחר.

על מנת להיות מאמן איכותי, זה לא מספיק רק למצוא בעצמנו תוכנות שמתאימות לכך, אלא אנחנו צריכים לעבור קורסים לאימון אישי שיכולים לתת לנו את הכלים הרלוונטיים על מנת שנוכל לעבוד עם אנשים מסוגים ותחומים שונים. קורסים אלו אמורים לתת לנו כלים מעשיים ותיאורטיים, בשביל להתמודד עם מצבים שונים, החל מהשלב בו אנחנו יוצרים תקשורת ראשונית עם הלקוח ועד לשלבי האימון המתקדמים.

באופן טבעי, כשאנחנו בוחנים קורסים לאימון אישי עלינו גם לשאול את עצמנו לשם מה אנחנו רוצים לעבוד בתחום האימון, או יותר נכון מה הן הזדמנויות התעסוקה שלנו בתחום. אנחנו יכולים לבחור קורסים שיהיו מותאמים לתחומי התעסוקה אליהם אנחנו מכוונים, ומנגד, אנחנו יכולים להירשם לקורסים בתחום האימון האישי ולחפש בהמשך הזדמנויות תעסוקה שיתאימו לנו.

חשוב לציין, שעם השנים כל ההיבט של תעסוקה בתחום של אימון אישי רק הולך ומתגבר. אנחנו יכולים לראות שימוש הולך וגובר במאמנים אישיים בלא מעט תחומים ועיסוקים. לעיתים מדובר על שימוש נקודתי ולעיתים על שימוש ארוך טווח, אפילו באופן קבוע בתפקיד מן המניין. הכל שאלה מה בדיוק אנחנו מחפשים ובאיזה תחום נרצה לעסוק.

אילו הזדמנויות תעסוקה עומדות לרשותנו?

לשמחתנו, ישנן מגוון הזדמנויות תעסוקה שאנחנו יכולים ליהנות מהן בתחום של אימון אישי.

יש לנו אפשרות לעבוד באימון אישי במגזר הפרטי, בין אם זה עבור משפחות, הורים צעירים, זוגות במשבר, ילדים, מבוגרים שיצאו לפנסיה ועוד. יש לנו גם אפשרות לעסוק באימון אישי בצד העסקי, בין אם זה מול אנשי עסקים ומנהלים באופן אישי, בין אם זה מול קבוצות וארגונים, מחלקות וקבוצות של עובדים.

אפשרות נוספת, אימון אישי במסגרות ציבוריות, מסגרות חינוכיות או אחרות. ישנם מוסדות חינוך שמעסיקים מאמנים אישיים, אפשר למצוא מסגרות אחרות שמציעות שימוש במאמנים אישיים, דוגמא מסגרות של דיור מוגן, מתנ"סים ועוד מגוון רחב של מסגרות לאנשים בגילאים שונים.

כיצד קורסים לאימון אישי יכולים לעזור לנו?

ניתן לחלק את התרומה של קורסים לאימון אישי ליכולת שלנו למצוא תעסוקה בתחום, בהיבטים שונים.

ראשית, עצם החומר הנלמד בקורסים השונים יכול לעזור לנו טוב יותר. בכל תחום עיסוק בו נבחר, בין אם זה מבחינה מעשית ובין אם זה מבחינות אחרות.

שנית, עצם זה שיש לנו תעודה ממקום מוכר, יכול לעזור לנו למצוא עבודה בקלות רבה יותר מאשר אם נגיע לראיון ללא אישור והוכחה שלמדנו.

שלישית, הרבה פעמים אותם קורסים יכולים לייצר רשתות חברתיות שיעזרו לנו לייצר קשרים במקומות תעסוקה שונים.