ישנן אפשרויות רבות בבחירת מבנה צל חיצוני שמוסיף יופי גם לעיצוב של חצר הבית שלכם. שתיים מהאפשרויות הטובות ביותר הן פרגולות וגזיבו. מה הכי מתאים למרחב שלכם? פרגולות וגזיבו משרתים פונקציות דומות בפטיו או בחצר האחורית. כשמשווים בין פרגולה לגזיבו, אפשר לראות 3 ניגודים עיקריים. ההבדל הגדול ביותר הוא בצורה ובמראה הכללי. וריאציות אחרות עבור מבנים חיצוניים פופולריים אלה הן מחיר ושימוש.

 

בחרו במבנה הצל המתאים ביותר לחצר האחורית, הגן או השטח החיצוני שלכם לפי העדפת סגנון, תקציב והמרחב הזמין לכך.

הבדלים מובילים בין פרגולה לגזיבו

פרגולות הן מבני צל חיצוניים המוצעים במגוון רחב של גדלים. הן מורכבות מעמודים אנכיים שתומכים במערכת תקורה של קורות עץ ולוחות עליונים. בהתאם לכמות הצל הרצויה, הפתח יכול להכיל כל מספר של לוחות עליונים, חופה או כיסוי צל אחר. ניתן למקם רהיטי פטיו, שולחן וספסלים מתחת לפרגולה שלכם כדי שתוכלו להפיק ממנה את ההנאה המירבית.

 

פרגולות אמנם מספקות הגנה מסוימת מפני גשם ומזג אוויר גרוע, אך הן יכולות להציע צל בהתאם לבחירת גג הפרגולה שלכם. פרגולות אלומיניום בנויות כמבנים בצורת ריבוע או מלבן, והן בדרך כלל נבנות כדי להתאים ליופי הטבעי של השטח. אולי תרצו לבנות פינה מיוחדת בגינה שלכם והייתם רוצים שפרגולה קטנה תהיה המוקד שלה? אתם יכולים אפילו לשפר את הפינה הזו יותר על ידי יצירת שביל מפותל שמוביל אליה עם הצמחים הפורחים והגפנים האהובים עליכם.

 

פרגולות מציעות צל, פונקציונליות, עיצוב ואופי לסוגים רבים ושונים של נופים. פרגולות מזוהות ביתר קלות על ידי עיצובן המקורה בחלקו עם מוטות, קורות וקורות עץ קלאסיות. העמודים מחזיקים את קורות העץ בכיוון אחד, כאשר קורות הפלטה העליונות פועלות בכיוון הנגדי.

 

כמו במבנים חיצוניים רבים, אתם יכולים לבחור אם לחבר את הפרגולה שלכם מצד אחד, או להשאיר אותה כמבנה עצמאי. ערכות פרגולה עצמאיות הן בחירה פופולרית מאוד להשלמת מטבח חיצוני, מקום מפלט מרגיע ממזג האוויר או פינת ישיבה לצד הבריכה.

מה ההבדל בין פרגולה לגזיבו?

כיסויי פטיו כמו פרגולות עץ הם מיוחדים מכיוון שהם מציעים תוספת משתלמת שהופכת את הגינה שלכם למזמינה ומסבירת פנים. בעזרת פרגולה חשמלית תוכלו לבחור את כמות הצל שתרצו. כיסוי הפטיו נהדר למטבחים חיצוניים, בריכות, ברים חיצוניים, סלון באוויר הפתוח, או מקום אירוח לקבוצות קטנות או גדולות. פרגולות מציעות נופים רחבים ויכולות ליצור גבול לזיהוי מרחב.

 

בן  דוד של פרגולה, גזיבו, הוא מבנה צל חיצוני עם גג מלא, דפנות פתוחות חלקית ורצפה (מובנית או על בסיס בטון).

 

בדרך כלל, גזיבו ממוקם בקצה החיצוני של החצר, לעתים קרובות במקום כדי לתפוס נוף. לעיתים הוא משלב ישיבה מובנית, והוא בצורתו עגול או מצולע ובעל גג מקורה. גזיבו נמצא בדרך כלל בחצר גדולה יותר, או בשטח קהילתי המשמש כעמדה לאיסוף קבוצות גדולות או קטנות. גזיבו מגביל מעט יותר את המרחב והוא מורכב יותר לבנייה. בדרך כלל, גזיבו נמצא בנכסים גדולים יותר ונבנה בסמוך לחוף ים או מחוץ לבית או לבניין לצורך פרטיות.

פרגולה או גזיבו

כאשר בוחנים מבנה בחצר האחורית, בחירת הסגנון המתאים לצרכים שלכם עשויה להימשך זמן מה. שימוש, מיקום ועיצוב הם כל הדברים שיש לקחת בחשבון. לא משנה באיזה גודל או סגנון תבחרו, תוסיפו ערך מוסף לביתכם כשתשלבו מבנה צל באזור המגורים החיצוני שלכם.

 

אם אתם מחפשים דרך מושכת ויזואלית ליצור נקודה מוצלת ולהוסיף קצת יופי לנוף שלכם, פרגולה יכולה לספק את שניהם. שפרו את מראה הבית שלכם יחד עם תחושה של פרטיות ואסתטיקה. אם אתם נוטים לבחור בפרגולה לעומת גזיבו, ערכות פרגולה טרומיות מציעות לכם דרך פשוטה להפוך את החלום הזה למציאות. צרו קשר עוד היום עם הצוות שלנו שיענה על כל השאלות שלכם!